Müşteri Temsilcisi 0505 111 1111

Etil Alkol Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Etil alkol doğal olarak mikroorganizmaların ortamdaki besini tüketerek tüketim işlemleri esnasında ortama metil alkol, etil alkol ve karbondioksit salmasıyla meydana gelir. Etil alkol üretimi basit bir prensibe dayanmasına rağmen üretim süreci birçok üretim aşamayı içerdiği için uzun bir süre de gerçekleşmektedir. Dikkatli şekilde kontrol edilen tüm üretim süreçlerinin sonunda ortaya çıkan mamul birçok alanda kullanılabilmektedir.

Etil Alkol Kullanım Nedenleri

Satın alacağınız etil alkolün kullanılacağı yere göre önemi artmaktadır. Etil alkol temel olarak şeker bileşeninden elde edilen bir ürün olduğu için kullanım alanı genel temizlik ya da dezenfeksiyon ise ekonomik açıdan fiyatlandırmasını ve belki rengini dikkate alanız yeterli olacaktır. Ancak etil alkolün kullanım amacı içecek üretmekse çok dikkat etmek gerekir. Üretim şeklini bilmediğiniz, firmaya güvenmediğiniz zamanlarda etil alkol almaktan çekinmek gerekir. Zaman içinde hammaddedeki şekerin yıkımı ve etil alkol ortaya çıkması sürecinde aynı anda metil alkolde türer ve damıtma yöntemi iki tipin birbirinden ayrılmasına neden olur. Bu nedenle üretimi metil ve etil alkol ayırabilecek yeterlikte olmalıdır.

Etil Alkol Nasıl Olmalı?

Etil alkol piyasada son zamanlarda çeşitli şekillerde bulunabilmektedir. Üretim esnasında koku ve renk katıcı kullanılması ürünün içecek yapımında kullanılmasını engellemek için yapılan bir uygulamadır. Bu nedenle seçilecek ürünün kullanılması imkânsız hale gelebilir. Basit şekilde yapacağınız göz kontrolünün ardından ürün etiketi de mutlaka incelenmelidir. Ayrıca ürüne konu verici herhangi bir madde katılıp katılmadığı da sorgulanmalıdır.