Müşteri Temsilcisi 0505 111 1111

Etil Alkol İçilir Mi?

Son yıllarda alkole gelen zamlar ile tüketiciler tarafından etil alkol kullanım oranı artış göstermektedir. Etil alkol ilaç sanayide, temizlik ürünlerinde ve kimyasal ürün üretiminde kullanılmaktadır. Etil alkol kullanımı direk olarak vücuda alındığında ciddi sağlık problemlerini ortaya çıkarmaktadır. Bu alkol türü direk olarak içilemez ve vatandaşlar tarafından damıtılarak ya da farklı işlemlerde yumuşatılarak içildiğinde bile ölümle sonuçlanan etkiler ortaya çıkarmaktadır.

Sayfa İçindekiler

Etil Alkol Kullanımı

Etil alkol içilen ya da içilmeyen cinsten ikiye ayrılır gibi halk arasında olan bir tabir vardır. Fakat içilen ya da içilmeyen olarak ayrılan alkol hangisi olursa olsun insan hayatına zararı vardır. Kimyasal madde olarak kullanılan etil alkol içeriğinde yüksek düzeyde (%96) oranında alkol bulundurur. Bu sebeple etil alkol satışındaki artış sonucu eczane ve marketlere kısıtlama getirilmiştir. Market ya da eczanelerden alınan etil alkol su ile seyreltilerek kullanılmaktadır. Fakat bu kullanım bile organ iflasından beyin ölümüne kadar ciddi yan etkilere sebebiyet verir.

Etil Alkol
Etil Alkol Sipariş

Etil Alkolün Evde Kullanımı

Etil alkolün dışarıdan alınıp evde kullanımı ise oldukça tehlikelidir. Tarımsal amaçlı ya da diğer kategorilerde kullanılan etil alkol evde çözeltilerek anason ile buluşması sonucu rakı olarak tüketilmektedir. Etil alkol direk olarak içilemez ya da çözeltilerek kullanılamaz. Belirli ölçülerde bilirkişi tarafından bile yapılmış olsa etil alkolün sağlığa olan zararı gözden kaçırılmamalıdır. Vücudun kişiden kişiye anlık verdiği tepkiler etil alkol alımında da ortaya çıkarak ölümle sonuçlanabilmektedir. Bu yüzden sağlık, tarım, kimyasal dışında kullanılmamalı ve kesinlikle içilmemelidir.