Müşteri Temsilcisi 0505 111 1111

Tarımsal Kökenli Etil Alkol

Şeker içeren tarımsal hammaddelerden fermantasyon uygulanarak elde edilen alkollerdir.
Tarımsal kökenli etil alkol ” olarak da isimlendirilir. Gıda, alkollü içki ve ilaç gibi, doğrudan veya dolaylı insan tüketimine yönelik üretim yapan sanayilerde kullanılması zorunludur. Tesisimizde üretilen alkol, ‘DÖKME ETİL ALKOL’ olarak piyasaya arz edilmektedir.
DÖKME ETİL ALKOL : Yetkili Alkol dağıtım firmaları tarafından, 250 Litreden büyük hacimli kap veya tankerler ile, üretiminde girdi olarak etil alkol kullandığı belirlenen imalatçılara satışı yapılan alkoldür.

Etil Alkol Kullanım Alanları :

Alkollü içki üretimi
Boya ve lak üretimi (çözücü ve çöktürme maddesi olarak)
Eczacılık 
Parfümeri (deodorant, kolanya ….)
Sirke üretimi
Yakıt ve yakıt katkı maddesi (BİYOETANOL)

Tarım ve gübre ilacımı yapmak istiyorsunuz ? Yoksa Ev yapımı içki mi yapmak istiyorsunuz ? işte bu sorularınızın cevabını etilalkolmarket.com ile artık bulabilirsiniz.

Tarımsal Etil alkol Etanol adıyla da bilinen, iki karbonlu, bir değerli alkol (C2H5OH). Alkol denince akla Tarımsal etil alkol gelir. Alkollü içkilerde bulunan bu madde, halk arasında ispirto olarak tanınır.

Etil alkol, alkol mayalanmasıyla elde edilir: Glikoz, zimas enzimi ile katalizlenerek etil alkol ve karbon dioksite dönüşür. Bu mayalanmayla en çok % 12’lik alkol elde edilir. Ayrımsal damıtmayla bu oran % 96’ya çıkarılabilir.

Renksiz, hoş kokulu, su ile her oranda karışabilen bir sıvıdır. Eksi 112°C’ta donar, 78°C’ta kaynar. Etil alkol, içki, ispirto ve kolonya dışında, birçok organik maddenin sentezinde, ayrıca çözücü ve yakacak olarak da kullanılır.

Tarımsal Etil alkolü etilalkolal.com güvencesi ile almaya ne dersiniz? üstelik tüm Türkiye için kargo gönderimi mevcut. Üstelik 2 Gün İçerisinde KAPIDA Ödeme Garantisi Sadece bizde güvenli alışveriş için bizi tercih edebilirsiniz.